Maden ürünlerinin yurt dışı alıcıları ile yurt içi tedarikçilerini buluşturmak için çalışıyoruz

iron-mine-pit-scene-2021-08-30-05-21-36-utc_edited.jpg

Maden sahalarını değerleyerek yatırımcılara teklif ediyoruz

Hms1 hurda metallerinin ithalat ve ihracatını yapıyoruz

hurda-demir-2.jpg
hms1_edited.jpg

Hms2 hurda metallerinin ithalat ve ihracatını yapıyoruz

Pazarladığımız ve Satışını Yaptığımız Maden Cevherleri

Demir

Çelik sektörünün ana hammaddesi demir cevheridir. Sanayinin temel hammaddesini oluşturmakta ve ülkelerin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynamaktadır. Ekonomik anlamda demir çıkarabilen bütün taş ve kaya parçaları işlenerek demir cevherine ulaşılır.  

demircevheri.png
kurşuncevheri.png

Kurşun

Mavi-gümüş rengi karışımı bir elementtir. Kullanılmakta olan en eski metallerden biridir. Kurşun cevherleri yer altından kazma, patlatma, kırma ve öğütme aşamalarından geçirilerek çıkarılır ve daha sonra ekstraktif metalürji yöntemiyle işlenirler.

Çinko

En çok kullanılan ilk üç madenden biridir. Mavimsi türde ve açık tonlu gri renkte olup kırılgan metal çeşitlerindendir. Kullanım bakımından demir türevi metaller arasında yer alır. Özellikle metal üretiminde sıklıkla kullanılmaktadır.

çinkocevheri.png
bakırcevheri.png

Bakır

Kırmızımsı bir metal olan bakır, doğal ortamda, kayalarda, toprakta, suda ve havada bulunur. Üstün fiziksel ve kimyasal özelliğinden dolayı endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek elektrik iletkenliği ile elektrik ve elektronik sektöründe, metalürjide ve bronz üretiminde de önemli yeri vardır.

Krom

Gümüş gibi parlak, metalik görünümlü, sert ama kolay kırılan bir elementtir. Özellikle ferrokrom, paslanmaz çelik ve metal sanayi başta olmak üzere metalürji, kimya, refrakter, döküm sanayi gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

kromcevheri.png
antimuancevheri.png

Antimuan

Gümüş beyazı renginde, kolay kırılabilen, katı kristalin yapıda olup, elektrik ve ısı iletkenliği çok zayıf bir elementtir. İnsanlar tarafından çok eski zamanlardan beri kullanılan ve günümüzde stratejik önemi bir metaldir.